Пон-Чет: 08:00-12:00 12:45-17:00 П'ят: 08:00-12:00 12:45-15:45

Охорона і захист лісів

Пожежонебезпечний період!

               Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
            За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й  говорити. Величезної шкоди пожежі  завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
            ДП «Львівський військовий лісокомбінат»  видав наказ №37-ОД від 28.02.2018 року «Про стан охорони лісів від пожеж та своєчасну підготовку до пожежонебезпечного періоду».
            У зв’язку із значним потеплінням і відсутністю опадів, що сприяє високому класу пожежній небезпеці в лісах, та з метою недопущення лісових пожеж звертаєм Вашу увагу бути обережним з вогнем у межах будь-якої  природної території, не розводити багаття у недозволеному місці. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, інформаційні аншлаги, що закликають громадян, берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

To top

ЗАХИСТ ЛІСУ

              Одним з важливих факторів захисту лісу є боротьба з шкідниками та хворобами лісу.

            Пріоритетним напрямком діяльності охорони та захисту лісу є розробка і впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідниками та хворобами лісу. Такі засоби не шкідливі для довкілля і застосовуються в лісах, а використання хімічних методів боротьби ЗАБОРОНЕНО.

         Протягом останніх 3-4 років на території  ДП “Львівський військовий лісокомбінат”, а саме в лісових масивах Волинського військового лісгоспу спостерігається всихання соснових насаджень. Головною причиною всихання соснових насаджень є засуха останніх років, пониження грунтових вод, внаслідок чого пройшло заселення стовбурними шкідниками шестизубого та верхівкового короїдів.  Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є своєчасна рубка свіжозаселених дерев і спалювання порубочних решток. В 2017 році внаслідок пошкоджень шестизубим та верхівковим короїдами на площі 450 га., пройшло масове та поодиноке всихання соснових насаджень. З метою оздоровлення лісів Волинським військовим лісгоспом проведено санітарно – оздоровчі заходи на площі 448 га, в тому числі вибірковими санітарними рубками 428 га., а на площі 20 га. суцільно- санітарними рубками.